Do Konkursu Wielkanocnego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze zastało zgłoszonych 15 prac w obu kategoriach: Palmy Wielkanocne (8) i Koszyczek ze Święconką (7).
Prace (bez danych osobowych) zostały ocenione on-line, przez ośmioosobową Komisję złożoną z Członków Stowarzyszenia.
Przy ocenianiu uwzględniono (wg Regulaminu): ogólne wrażenie artystyczne, ilość kwiatów oraz dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych, technikę i sposób wykonania, pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu, ilość i różnorodność użytych materiałów oraz estetykę wykonania prac. Każdej pracy przyznano punkty w skali 0 – 5.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczestnikom, za wzięcie udziału w konkursie, a tym samym podtrzymanie naszej buczańskiej tradycji.
Nagrodami w konkursie są wartościowe książki oraz słodycze, zakupione z funduszy pochodzących z 1% podatku. Nagrody zostaną przekazane po indywidualnym kontakcie z Uczestnikami w najbliższym możliwym czasie po złagodzeniu ograniczeń związanych ze stanem epidemii.
Lista nagrodzonych:
Kategoria: Palmy Wielkanocne:
I miejsce
37 pkt
Kornelia Strąg
Praca ręcznie robiona. Wykonana przez Kornelię z pomocą cioci.
II miejsce
35 pkt
Michalina Ozimek
Palma w całości wykonana z bibuły.
III miejsce
34 pkt
Liliana Ozimek
Palma wykonana z bibuły (kwiaty, liście oraz bazie). Dodatkowo użyte materiały to drewno, wstążka oraz gałązki bukszpanu i suchej trawy.
Wyróżnienie
32 pkt
Patryk Kubik
Praca wykonana przez ucznia klasy III z pomocą mamy. Do jej wykonania użyta została bibuła, cekiny, wstążki, papier kolorowy oraz płatki kosmetyczne. Praca ma formę płaską i wysokość 30 cm. Była pracochłonna.
Wyróżnienie
31 pkt
Oskar Bobek
Wyróżnienie
28 pkt
Klaudia Borowiec
Palma wielkanocna ma być kolorowa jak wiosna.
Ma też dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia.
Moja palma jest zrobiona z prostego kija, bukszpanu, bazi, bibuły oraz wstążek.
Wyróżnienie
26 pkt
Nikodem Skórka
Zrobiona została na kartce a4 z bibuły, papieru kolorowego i różnego rodzaju traw kolorowych.
Wyróżnienie
21 pkt
Wojciech Lis
Palma wielkanocna.
Kategoria: Koszyczek ze Święconką:
I miejsce
38 pkt
Liliana i Michalina Ozimek
Ozdoby wykonane przy pomocy rodziców i babci. Ręcznie wypiekane oraz malowane i zdobione babki, kurki, króliczki i baranki; pisanki.Materiały użyte do zdobień to m.in. wstążki, włóczka, bukszpan, farby, pisaki, lukier, posypki spożywcze.
II miejsce
37 pkt
Władysława Cisak
Koszyczek ze Święconką.
III miejsce
34 pkt
Oliwia Przepiórka
W koszyczku znajduje się kiełbaska, chrzan z ogródka, kromka z pieczonego domowego chleba (niestety jej nie widać, bo kura na niej siedzi), pieczony baranek i kurka, ciasteczka cynamonowe i kruche ręcznie malowane o różnych kształtach- baranek, kogucik, kurka, jajko, kurczątko, zajączek itp. Są także pisanki ręcznie zdobione, babka i przyprawy. Nie mogło zabraknąć też czekoladowych jajeczek i zajączka, cukrowego baranka.
Wyróżnienie
31 pkt
Klaudia Borowiec
Koszyk wielkanocny jest wykonany z wikliny, wyłożony białą serwetką zdobioną w zajączki. Ozdobiony jest bukszpanem, w środku znajduje się baranek, który jest symbolem Chrystusa zmartwychwstałego, wędlina na znak zakończenia się postu, jajka symbol nowego życia oraz chrzan.
Znajdują się również czekoladowe jajeczka i zajączki.
Wyróżnienie
30 pkt
Julita Mularz
Wyróżnienie
30 pkt
Krzysztof Andreasik
Wyróżnienie
29 pkt
Gabriela Lis
Koszyczek ze święconką.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Uczestnikom!
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze