bucze.malopolska.pl

BUCZE
#bucze

Wybory samorządowe dobiegły końca. W naszym otoczeniu nie wiele się zmieniło ale mieszkańcy nastawieni są na konkretną zmianę.

Druga turę wyborów na Burmistrza Brzeska wygrał ponownie Grzegorz Wawryka zdobywając 53,08% głosów w skali gminy (Bucze – 43,91%).

W Buczu, jak i w północnej części gminy wybory wygrał jego kontrkandydat Stanisław Pacura. (46,92% w skali gminy, Bucze – 56,09%)

Mieszkańcy tej części gminy dali żółtą kartkę wybranemu burmistrzowi. Nowowybrany – stary burmistrz powinien wziąć pod uwagę tą sytuację i zająć się konkretnymi działaniami w naszej części gminy.

Do końca lutego powinny odbyć się wybory sołtysa i rady sołeckiej. Ciekawe czy w Buczu „fala” zmian nadal się utrzyma.

Podsumowanie wyborów na terenie Bucza /wg protokołów PKW udostępnionych 01.12.2014r/:

 Frekwencja w Buczu w II turze wyborów – 36,97%

 Frekwencja w Buczu w I turze wyborów – 51,07%

 

Na Burmistrza Brzeska – I tura

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 1071
4 Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 547
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 12
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 535

Kandydaci

Lp. Imię Nazwisko Zgłoszone przez Głosów
1 Ryszard Konstanty Ciaciek Komitet Wyborczy Wyborców Szansa Dla Brzeska 15
2 Stanisław Pacura Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 296
3 Grzegorz Wawryka Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego 224
Razem 535

 

Więcej na stornie PKW

 

Wybory do Rady Miejskiej w Brzesku

 

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 1071
4 Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 547
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 22
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 525

Kandydaci

Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Piotr Marek Wyczesany 3 272
2 Stanisław Antoni Milewski 20 253

Więcej na stornie PKW

 

Wybory do rady powiatu brzeskiego

 

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 1071
4 Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 547
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 73
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 474

Kandydaci

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 302
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Stanisław Pacura 3 62
2 Justyna Marta Wójtowicz-Woda 3 7
3 Tadeusz Stanisław Zych 3 1
4 Henryk Anioł 3 1
6 Ewa Helena Machowska 3 2
7 Leszek Władysław Kuta 3 8
8 Mirosław Karol Król 3 1
9 Iwona Małgorzata Barnaś 3 212
10 Marek Andrzej Trybalski 3 3
13 Edyta Bernadeta Wesołowska 3 1
15 Czesław Brożek 3 1
16 Elżbieta Stefania Rosa 3 3
Razem 302
Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke 4
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Mariusz Tomasz Smoleń 7 4
Razem 4
Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządy Razem” 89
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Ryszard Ożóg 13 4
2 Tomasz Jan Latocha 13 22
5 Michał Pasierb 13 3
6 Magdalena Łucja Żurek- Opiła 13 1
8 Elżbieta Skórnóg 13 1
9 Bogumiła Anna Golińska 13 4
14 Magdalena Anna Głowacka-Zastawnik 13 1
16 Józef Kazimierz Zachara 13 53
Razem 89
Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego 34
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Piotr Stanisław Tota 14 1
3 Józef Cierniak 14 1
9 Agata Magdalena Basaraba 14 26
10 Marcin Czesław Piekarz 14 4
11 Małgorzata Józefa Piękosz 14 1
15 Janusz Mariusz Filip 14 1
Razem 34
Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Na Rzecz Poprawy Służby Zdrowia i Rynku Pracy 2
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Stanisław Adam Ojczyk 15 1
8 Zbigniew Cichoński 15 1
Razem 2
Komitet Wyborczy Wyborców Powiat Brzeski 43
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Kazimierz Edward Brzyk 16 2
2 Mieczysław Mietła 16 4
5 Adelina Łucja Skupiewska 16 1
9 Mateusz Wiesław Wawryka 16 5
12 Grzegorz Stanisław Zelek 16 1
13 Łukasz Sławomir Hładun 16 1
16 Kazimiera Bogusława Glonek 16 29
Razem 43

Więcej na stornie PKW

 

 

Wybory do sejmiku województwa

 

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 1071
4 Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 547
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 97
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 450

Kandydaci

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 81
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Stanisław Andrzej Sorys 1 13
2 Grzegorz Brach 1 7
3 Kazimierz Sady 1 2
4 Jan Andrzej Pająk 1 3
5 Adam Kwaśniak 1 27
6 Łukasz Michał Węgrzyn 1 5
7 Maria Halina Gawle 1 1
8 Urszula Szuster 1 3
9 Grzegorz Duda 1 12
10 Adriana Katarzyna Błaszczyk 1 1
11 Zofia Teresa Jarek 1 4
12 Józef Władysław Nowak 1 1
14 Beata Barbara Rząsa-Janas 1 2
Razem 81
Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia 3
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Katarzyna Czesława Gibek 2 1
3 Andrzej Łukasz Kozub 2 2
Razem 3
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 261
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Józefa Szczurek-Żelazko 3 221
2 Grzegorz Krzysztof Kądzielawski 3 8
3 Lucyna Malec 3 4
4 Grzegorz Tomasz Przybyło 3 10
6 Józef Mroczek 3 1
8 Jerzy Czeszyk 3 5
9 Anna Maria Pieczarka 3 3
10 Piotr Janusz Gładysz 3 4
11 Danuta Beata Karwala 3 3
14 Elżbieta Karolina Zięba 3 2
Razem 261
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 73
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Roman Ciepiela 4 12
3 Krystyna Maria Latała 4 1
4 Marcin Jacek Kuta 4 9
5 Krzysztof Andrzej Zięba 4 1
6 Janusz Władysław Szot 4 3
7 Jan Wiesław Musiał 4 45
10 Danuta Anna Flaumenhaft 4 1
12 Jolanta Agata Kramarczyk 4 1
Razem 73
Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 3
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Szymon Witold Kasiński 5 1
2 Kamil Bogdan Hołyst 5 1
9 Katarzyna Janina Kawa 5 1
Razem 3
Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem 7
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Franciszek Jan Bernat 6 4
2 Maria Przybyło 6 1
3 Andrzej Stefan Sztorc 6 1
8 Piotr Tabor 6 1
Razem 7
Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke 19
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
1 Krystian Dawid Dworak 7 14
5 Paweł Adam Jakubowski 7 1
7 Łukasz Józef Niziołek 7 2
12 Marcin Batko 7 1
14 Józef Skórka 7 1
Razem 19
Komitet Wyborczy Twój Ruch 1
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
2 Alicja Łucja Serwin 10 1
Razem 1
Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Patriotyzm Solidarność 2
Lp. Imię Nazwisko Nr listy Głosów
4 Andrzej Jan Kokosz 11 1
9 Paweł Wiśniewski 11 1
Razem 2

Więcej na stornie PKW

 

 

Podziel się wiadomością
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij