Już za kilka dni będziemy wybierać Burmistrza Brzeska, radnych Rady Miejskiej w Brzesku, radnych Rady Powiatu Brzeskiego oraz Przedstawicieli Sejmiku Małopolskiego.

Wiele wątpliwości budzi fakt głosowania na radnych do Rady Miejskiej w Brzesku. Należy przypomnieć, że w porównaniu z ostatnimi wyborami 4 lata temu, nasza gmina znalazła się w gronie gmin ze zmienioną ordynacją wyborczą. Nie wybieramy radnego w okręgu jednomandatowym, a de facto spośród komitetu, który on reprezentuje (ordynacja proporcjonalna).

Zmienia to pojęcie głosowania na konkretną osobę, ponieważ wspieramy w ten sposób komitet wyborczy, z którego kandydat startuje, a także popieramy – niebezpośrednio – kandydata na burmistrza z danego komitetu.

Kandydat na burmistrza ma swoją „drużynę”, która ma wspólny program i cele do zrealizowania – w ten sposób, wyborcy mogą zapewnić sprzyjającą burmistrzowi większość w Radzie Miejskiej. Może zdarzyć się sytuacja, że nowo wybrany burmistrz nie będzie miał większości w Radzie Miejskiej, co może utrudnić realizację jego celów.

Do Rady Miejskiej z naszej miejscowości kandyduje 5 osób – może zdarzyć się, że w tym rozdaniu nie będziemy mieć za reprezentanta mieszkańca Bucza.
Do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa sytuacja wygląda podobnie, jednak tam odpowiednio Starostę/Marszałka wybiera nowo wybrana Rada Powiatu/Sejmik Województwa.
Jeśli ktoś uważa, że kandydaci z naszej miejscowości nie są „odpowiedni”, zawsze może poprzeć dowolną osobę z listy np. popieranego przez siebie kandydata na burmistrza – by zapewnić mu większość w Radzie. Wybierzmy rozsądnie.
Karty do głosowania.
W lokalu wyborczym otrzymamy 4 karty do głosowania tzw. „płachty”. Karty będą rozróżnione kolorami w następujący sposób: na karcie do głosowania w wyborach do rad gmin i miast nazwiska kandydatów wydrukowane będą na szarym tle, w wyborach do rad powiatów – na żółtym tle, sejmików województw – na niebieskim tle, a w wyborach wójta, burmistrza, prezydenta miasta – na różowym tle.
Pamiętajmy –  wybieramy jedną osobę z danej karty do głosowania, tzn. stawiamy tylko jeden „krzyżyk” na każdej z kart.

Dane PKW:

Obwód nr 12
Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Okulicka 6 Bucze
Typ obwodu stały
Dostępny dla osób niepełnosprawnych Tak
Granice Bucze
Liczba mieszkańców 1368
Liczba wyborców 1100

Listy kandydatów wg PKW: (LINK/Na czerwono zaznaczeni kandydaci z naszej miejscowości./

 

Kandydaci na Burmistrza Brzeska

Rada Miejska w Brzesku

Okręg nr 4

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
4 Rada Miejska w Brzesku 8261 6 4 32

Listy kandydatów

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ /Kandydat na burmistrza: PATER Sławomir Antoni/

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 CHMIELARZ-ŻWAWA Ewa Jadwiga 42 Mokrzyska
2 WYCZESANY Piotr Marek 51 Bucze
3 ŁANOCHA Zbigniew Antoni 47 Jasień
4 URBAŃSKI Kazimierz Stanisław 55 Szczepanów
5 GIBAŁA Ewa Joanna 36 Mokrzyska
6 DĄBRÓWKA Małgorzata 55 Mokrzyska
7 KOŁODZIEJ Marta Maria 47 Jasień
8 SZOSTAK Radosław Mikołaj 24 Sterkowiec

Lista nr 18 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ /Kandydat na burmistrza: OJCZYK Krzysztof Michał/

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 GRZESIK Marcin Robert 38 Jasień
2 BOROWIEC Czesław 67 Bucze
3 BOBER Małgorzata Maria 44 Mokrzyska
4 ŁOBODA Erwin Piotr 34 Jasień
5 SŁOWIK Ryszard Wiesław 54 Mokrzyska
6 MAŚLAK Maria 67 Jasień
7 LISZEK Małgorzata Teresa 57 Sterkowiec
8 PACURA Dagmara Elżbieta 27 Mokrzyska

Lista nr 19 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRZESKO ODNOWA /Kandydat na burmistrza: LATOCHA Tomasz Jan/

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 LATOCHA Tomasz Jan 41 Szczepanów
2 TRĄBA Kamil Zbigniew 25 Mokrzyska
3 OLEJNIK Agata Dorota 49 Jasień
4 GÓRA Bogusław 61 Bucze
5 GAJDA Paulina Krystyna 40 Jasień
6 MRÓZ Karol Andrzej 28 Sterkowiec
7 GÓRSKA-WYWIAŁKOWSKA Barbara Maria 54 Mokrzyska
8 DAMASIEWICZ Ewelina Paulina 32 Wokowice

Lista nr 20 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO /Kandydat na burmistrza: WAWRYKA Grzegorz/

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KLIMEK Leszek 67 Jasień
2 LUBOWIECKA Anna 55 Szczepanów
3 CZARNIK Marian Stanisław 63 Wokowice
4 MILEWSKI Stanisław Antoni 67 Bucze
5 SZCZUPAŁ Daniel Bartłomiej 29 Bucze
6 KORNAUS Bożena 53 Sterkowiec
7 CICHOŃSKI Zbigniew 63 Jasień
8 PACURA Maria 45 Mokrzyska

Rada Powiatu Brzeskiego

Okręg nr 1

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
1 Rada Powiatu Brzeskiego 29384 8 4 40

Listy kandydatów

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PACURA Stanisław 67 Mokrzyska
2 WÓJTOWICZ-WODA Justyna Marta 32 Brzesko
3 ANIOŁ Henryk 63 Poręba Spytkowska
4 MACHOWSKA Ewa Helena 57 Brzesko
5 BARNAŚ Iwona Małgorzata 41 Bucze
6 KWAŚNIAK Paweł Adam 37 Brzesko
7 TOPOLSKI Jerzy Piotr 53 Brzesko
8 WĘGRZYN Magdalena Teresa 40 Brzesko
9 ZIĘBA Agnieszka Joanna 24 Jasień
10 JAROSZ Andrzej 71 Brzesko

Lista nr 15 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KANIA Elżbieta Barbara 37 Okocim
2 JURKIEWICZ Marcin Wojciech 37 Jasień
3 GAWIAK Jerzy Michał 61 Jadowniki
4 PIĘKOSZ Małgorzata Józefa 44 Jadowniki
5 KOSSOŃ Marek Krzysztof 41 Przyborów
6 OBRUŚNIK Maria 60 Mokrzyska
7 SUŁEK Stanisław 38 Brzesko
8 KUSEK Paulina Małgorzata 29 Jasień
9 RYSAK Marcin Mateusz 22 Okocim
10 TOTA Piotr Stanisław 62 Poręba Spytkowska

Lista nr 16 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BRZYK Kazimierz Edward 61 Okocim
2 PODOBIŃSKI Maciej Paweł 42 Jadowniki
3 CABAŁA Maria Anna 38 Brzesko
4 MUSIAŁ Jan Wiesław 63 Brzesko
5 STEC Krzysztof Kazimierz 39 Brzesko
6 PYTKA Katarzyna Maria 37 Brzesko
7 WAWRYKA Mateusz Wiesław 31 Brzesko
8 OPIOŁA Małgorzata 54 Brzesko
9 BOCHENEK Marek 38 Brzesko
10 GLONEK Kazimiera Bogusława 64 Mokrzyska

Lista nr 17 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDY RAZEM – 2018”

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 OŻÓG Ryszard 65 Brzesko
2 WRONA Danuta 69 Brzesko
3 KACZMARCZYK Józef 69 Brzesko
4 GIBAŁA Krystyna 56 Brzesko
5 KOPACZ Grzegorz Czesław 28 Mokrzyska
6 WÓJCIAK Elżbieta Józefa 54 Brzesko
7 RACHWAŁ Krzysztof 44 Poręba Spytkowska
8 CIERNIAK Lidia Małgorzata 57 Brzesko
9 PODLEŚ Wojciech Stanisław 47 Sterkowiec
10 ROŻEK Paweł Wojciech 34 Jadowniki

Sejmik Województwa Małopolskiego

Okręg nr 5

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
5 Sejmik Województwa Małopolskiego 457622 7 12 94

Listy kandydatów

Lista nr 1 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 MIRSKI Andrzej Marek 65 Kraków
2 HABRYŁO-STEC Monika Małgorzata 45 Brzesko
3 WRONA Marek Bartłomiej 29 Gosprzydowa
4 POTOK Dariusz 28 Staszówka
5 KRZYSZTOFOWICZ Anna 39 Stary Wiśnicz

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SORYS Stanisław Andrzej 57 Pleśna
2 KWAŚNIAK Adam 48 Borzęcin
3 WĘGRZYN Łukasz Michał 41 Nowodworze
4 BRACH Grzegorz 56 Dębno
5 JAŹWIŃSKA Lidia Barbara 67 Tarnów
6 PIWOWARCZYK Jan Józef 64 Majkowice
7 WĘGLARZ Janina Maria 60 Bochnia
8 MARCZYK-AUGUSTYŃSKA Monika Kinga 33 Tarnów
9 JASNOS Katarzyna Sabina 44 Iwkowa

Lista nr 3 – KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KWAŚNIAK Marcel Ireneusz 43 Kraków
2 RUMAN Anna Magdalena 41 Kraków
3 GĄSIOROWSKI Sławomir Filip 61 Dąbrowa Tarnowska
4 MAZUR Barbara Agnieszka 38 KRAKÓW
5 BIELECKI Zbigniew Roch 59 Tarnów
6 CWETSCH Bożena Maria 65 Kraków
7 WILK Wojciech Michał 40 Kraków

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 NOWAK Krzysztof Czesław 44 Tarnów
2 SŁOMKA-NAROŻANSKI Henryk Tadeusz 65 Tarnów
3 KRUPA Barbara Maria 30 Dąbrowa Tarnowska
4 BANACH Mirosław Władysław 55 Tarnów
5 PAJĄK Jacek Paweł 42 Bochnia
6 PASTERNAK Halina Czesława 60 Tarnów
7 SKUPIEWSKI Piotr Marek 59 Brzesko
8 HAUBEN-KOŁODZIEJ Dorota 49 Porąbka Uszewska
9 KRAMARCZYK Jolanta Agata 48 Kowalowa

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 WOŹNIAK Jerzy Andrzej 66 Zakliczyn
2 JEWUŁA Helena 55 Brzesko
3 JABŁOŃSKI Jacek Andrzej 50 Tarnów
4 KOCOŃ Dorota 55 Biskupice Radłowskie
5 SKIBA Jan 58 Brzesko
6 ZGŁOBICKA Barbara 52 Leszczyna
7 PIWOWARSKI Stanisław Andrzej 73 Tarnów
8 SIADEK Stanisław Marian 66 Tarnów

Lista nr 6 – KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SKOWROŃSKA Ewa 51 Bochnia
2 MIGACZ Dawid Paweł 18 Kąśna Dolna
3 KOZIŃSKA Nikoletta Julia 19 Tarnów
4 ŁYCZKO Przemysław 34 Tarnów
5 KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria 65 Tarnów
6 SZNAJDER Dawid Wojciech 34 Szczucin
7 ŁOBODA Daniel Marcin 38 Tarnów`

Lista nr 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 MIGAŁA Jakub Tomasz 29 Tarnów
2 BEDNARZ Zbigniew Adam 66 Bochnia
3 KOZIOŁ Arkadiusz Tomasz 29 Tarnów
4 DULIAN Justyna Weronika 21 Łętowice
5 STOLARZ Dawid Adam 30 Pogórska Wola
6 BOGULA Barbara 27 Lipiny
7 CIEPLIŃSKI Eryk Albert 43 Tuchów
8 BUNDOCK Agnieszka Monika 37 Jodłówka-Wałki
9 GĄCIARZ Mariola Beata 29 Pleśna

Lista nr 9 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BORYCZKA Alina Barbara 55 Olesno
2 KARCZMARCZYK Mirosław Sławomir 28 Świebodzin
3 WLAZŁO Bogdan Robert 38 Tarnów
4 LECHOWICZ Maria Barbara 34 Tarnów
5 WADAS Paulina Weronika 24 Olkusz
6 ŁEPECH Anna Maria 35 Tarnów
7 WALAS Remigiusz Piotr 33 Uniszowa

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PIECZARKA Anna Maria 41 Koszyce Wielkie
2 BUKOWIEC Stanisław Marcin 45 Bochnia
3 MALEC-LECH Marta Magdalena 35 Biadoliny Radłowskie
4 SKRUCH Wojciech 44 Tuchów
5 DZIURDZIA Piotr Marek 48 Bochnia
6 ASZTABSKI Artur Michał 57 Tarnów
7 MIKOSZ Anna Bernadeta 54 Łoniowa
8 SZAKUŁA Agnieszka 33 Miechowice Wielkie
9 GAWRON Józef Wojciech 56 Górka Stogniowska

Lista nr 11 – KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KLESZCZ Stanisław Marek 44 Pogwizdów
2 CHMURA Dariusz 45 Luszowice
3 BOGUSZ Klaudia Małgorzata 44 Tarnów
4 BRUC Krzysztof Mirosław 25 Bucze
5 FULARA Maria Małgorzata 20 Tarnów
6 MUCHA Marta Magdalena 25 Bochnia
7 MECHLA Dariusz Robert 34 Tarnów
8 KRÓL Magdalena 37 Tuchów
9 GAGATEK Krzysztof Grzegorz 50 Czchów

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNA MAŁOPOLSKA”

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BIEŃ Mieczysław 60 Tarnów
2 MALAGA-WRONA Bożena 46 Gnojnik
3 KOGUT Bogusław Marian 51 Bochnia
4 MARCINKOWSKA Barbara 42 Biskupice Radłowskie
5 POCZĄTEK Tomasz Piotr 48 Szczucin
6 TYRKIEL Jerzy Henryk 53 Brzesko
7 MARZEC Leonarda 71 Słomka
8 POCHROŃ Rafał 39 Kwików
9 MIKOS Wioletta Beata 40 Tuchów

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ISKRA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KRET Maria Anna 77 Kraków
2 PARCZ Paweł Józef 35 Siedliska
3 KUCHARSKA Joanna 20 Zalas
4 WOŹNY Dariusz Teodor 49 Kraków
5 CHAIM Alicja Maria 47 Poręba Radlna
6 BUZAŁA Krzysztof Tadeusz 68 Kraków
Podziel się wiadomością
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Dodając komentarz akceptujesz REGULAMIN!

Komentarze do “O wyborach samorządowych słów kilka

  1. Jeśli przez ostatnią kadencję burmistrzem był Pan Wawryka ze Wspólnoty Samorządowej, a większość w Radzie Miasta miał PiS to dlaczego o wszystko co złe obwinia się burmistrza, skoro jego decyzje akceptowali radni z PiS? Przed wyborami niby wielka walka, niby oddzielne komitety a potem ręka rękę myje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *