Wartszaty z bibułkarstwa

wtorek, 15, lipiec 2014 - 21:59:15

Tak jak w ubiegłym roku, w naszej miejscowości odbyły się warsztaty z bibułkarstwa prowadzone przez panią Marię Karaś z Porębskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego z Poręby Spytkowskiej.
Warsztaty pod nazwą "Pory roku kwiatami malowane" mają na celu promowanie rodzinnych tradycji, chronienie od zapomnienia dorobku rodzimego - bibułkarstwa.
Prowadząca, podczas wykonywania kwiatów, opowiadała historie związane z tradycyjnym ich wykorzystywaniem.
Panie pod nadzorem p. Marii, stworzyły kompozycje kwiatowe na drewnie, gałązkach, w koszyczkach, a nawet z wykorzystanie płyty CD. Warsztaty trwały 4 godziny.
W październiku w Porębie Spytkowskiej odbędzie się IV Międzygminny Przegląd Rękodzieła, na którym zaprezentowane będą m. in. dzisiejsze prace.

Ulica Św. Floriana/Jeziorańska otwarta od poniedziałku

środa, 09, lipiec 2014 - 21:01:41

Prace przy budowie nowej drogi wojewódzkiej z Brzeska do Koszyc nabierają tempa. Utrudnienia, jakich w najbliższym czasie mogą spodziewać się kierowcy, są związane z budową skrzyżowań w ciągu nowej drogi. Będą to skrzyżowania z drogami lokalnymi w formie rond.
W okresie od 14 lipca do połowy października zamknięte będą ulice Zagrodzka/Trakt Szczepanowski i Kościelna - objazd został wytyczony ul. Św. Floriana/Jeziorańską, gdzie wybudowano nowe skrzyżowanie z nowo powstałą obwodnicą Mokrzysk.

Info: skanska.pl

Relacja z Zebrania Wiejskiego

niedziela, 06, lipiec 2014 - 21:50:32

Zabranie wiejskie rozpoczął Sołtys Stanisław Milewski, który podsumował półtoraroczną działalność sołectwa. Następnie Burmistrz Brzeska - Grzegorz Wawryka, przedstawił dokonania w roku 2013 i plany gminy na rok bieżący. Podziękował za współpracę ze Sołtysem i Stowarzyszeniem.
Bogusław Góra przedstawił swoje udokumentowane wiadomości dotyczące przekazania mienia wiejskiego na rzecz gminy w latach 90tych uw. Zaznaczył, że gmina działa niezgodnie z prawem. Jego zarzuty, odparł Józef Makuch - naczelnik wydziału geodezji.
Pani Dyrektor szkoły Agata Basaraba omówiła współpracę z gminą i wszystkimi instytucjami w Buczu. Podkreśliła, że nowe boisko jest niestety nie tylko dla sportowców ale również mają tam miejsce spotkania towarzyskie, po których zostaję "nieszkolne" śmieci.
Wspomniała także, że od jutra (7.07.2014) w godzinach 9:00 - 12:00 na boisku przy szkole będą prowadzone zajęcia sportowe pod opieką instruktora.
Głos zabrał pan Stanisław Góra - Prezes Stowarzyszenia, który wspomniał, iż Stowarzyszenie w ciągu trzech lat wniosło dla Bucza ponad 60 tys. zł oraz to, że będzie realizowany kolejny projekt unijny - plac zabaw pod szkołą - gdzie pożyczki na ten cel udzieli Burmistrz.
Zebranie przegłosowało zgodę na sprzedaż działek na ulicach Załętownia oraz Lipowej. Według zapewnień Burmistrza będzie wykonane oświetlenie na ulicy Nad Uszewką przy skrzyżowaniu ul. Pagorek.
Radny Piotr Wyczesany oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb, wyjaśnili pewne problemy dotyczące procedur przy zakupie działek czy też odstrzału dzikiej zwierzyny.
Mieszkańcy także zgłaszali kilka uwag m. in. o braku odstrzału dzików, które niszczą uprawy.
Zebranie trwało ok. 2 godzin.

Festyn Rodzinny 2014

niedziela, 06, lipiec 2014 - 12:31:35

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze zorganizowało Festyn Rodzinny. Impreza ta, współorganizowana przez LKS Olimpia Bucze, ma na celu integrację środowiska lokalnego.
Tegoroczny festyn rozpoczął się od występów dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej. Następnie odbyły się konkurencje sportowe dla rodzin, które cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz dały dużo radości.
Również i w tym roku OSP Szczepanów zaprezentowała swoje umiejętności. pokazując "gaszenie" pożaru samochodu. Dzieci mogły polewać wodą z "sikawki" samochód oraz wejść do środka pojazdu strażackiego.
Nie zabrakło "cukierków z nieba" dzięki naszym motolotniarzom. Przez cały czas funkcjonowała kuchnia i stoisko z wyrobami naszych pań oraz dmuchane zjeżdżalnie i samochodziki dla najmłodszych.
Wieczorem nastąpiło losowanie nagród głównych w zabawie fantowej. Nagrody były bardzo atrakcyjne, a losy sprzedały się bardzo szybko. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna.
Dochód przeznaczony jest na zakup oświetlenia przy nowym boisku przy szkole podstawowej oraz na budowę placu zabaw dla dzieci tez przy szkole.
Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, a także Członkom Stowarzyszenia za zorganizowanie tego festynu.
Zapraszamy za rok!


Fot. M. Zając


Idź do strony       >>